Email Text

porada@davidwedgelaw.com

Phone Text

22 01 92 991 9011

Location

Kwiatowa 24/a

9:00 - 17:30

Menu

Gdzie mogą pracować tłumacze języka angielskiego?


Nie da się ukryć, że język angielski to jeden z najpopularniejszych języków na świecie. Jego znajomość jest więc niezmiernie przydatna, zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnie. Niemal każdy pracodawca oczekuje od swoich podwładnych znajomości tego języka obcego. Wiele osób decyduje się również oprzeć swoją karierę zawodową na jego znajomości. Interesującym zawodem wydaje się być tłumacz przysięgły języka angielskiego.

Jak zostać tłumaczem przysięgłym?

Wiele osób chciałoby pracować jako tłumacz języka angielskiego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób nim zostać. Szczególnie trudne wydaje się zdobycie kwalifikacji pozwalających na pracę w zawodzie tłumacza przysięgłego. Przede wszystkim, tłumacze przysięgli muszą wykazywać się doskonałą znajomością języka obcego. Konieczna staje się znajomość specjalistycznej terminologii, a nie tylko podstawowych zwrotów. Trzeba także posiadać wiedzę na temat prawa, a także gospodarki krajów, w których język urzędowy to język angielski. Aby móc zostać tłumaczem przysięgłym, konieczne staje się zdanie egzaminu. Jest on trudny, dlatego nawet ukończenie studiów magisterskich na kierunku filologii angielskiej nie daje nam gwarancji tego, że uda nam się go zdać. Na pewno jednak, studia będą pomocne. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że tłumaczem przysięgłym może zostać osoba niekarana za umyślne przestępstwo, a także za przestępstwa skarbowe czy gospodarcze. 

W jakich miejscach tłumacz przysięgły znajdzie zatrudnienie?

Każdy, kto zastanawia się nad zdobyciem kwalifikacji tłumacza przysięgłego zastanawia się nad tym, gdzie znajdzie zatrudnienie. Okazuje się, że tłumacze przysięgli bardzo często decydują się na założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Można założyć także profesjonalne biuro tłumaczeń. Wybór należy więc do osoby, która posiada kwalifikacje tłumacza przysięgłego. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy zarobki na stanowisku tłumacza przysięgłego są dobre. Nie da się jednak jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Wiele czynników wpływa bowiem na zarobki. Na pewno więcej zarobi jednak tłumacz przysięgły niż zwykły tłumacz. Ponadto, zazwyczaj lepiej opłacani są tłumacze języka japońskiego niż na przykład języka angielskiego. Wszystko ze względu na to, że bardzo wiele osób decyduje się na pracę w zawodzie tłumacza przysięgłego języka angielskiego. Jeśli zależy nam na dobrych zarobkach, musimy dbać o stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Konieczny jest także wysoki poziom kultury osobistej.