Email Text

porada@davidwedgelaw.com

Phone Text

22 01 92 991 9011

Location

Kwiatowa 24/a

9:00 - 17:30

Menu

Doradca podatkowy – dlaczego warto korzystać z jego usług?


Różnego rodzaju koszty związane z prowadzeniem firmy to prawdziwy ból głowy dla wielu przedsiębiorców. Dlatego wielu z nich szuka rozwiązań, które pomogą w obniżeniu tych kosztów. W tym m.in. kosztów związanych z płaconymi podatkami. Jednak z takich rozwiązań jest skorzystanie z usług doradcy podatkowego. Dlaczego warto?

Kim jest doradca podatkowy?

Zawodu doradcy podatkowego nie może wykonywać każdy. Aby móc świadczyć usługi z zakresu doradztwa podatkowego konieczne jest pozytywne zdanie egzaminu państwowego. Zdanie egzaminu skutkuje wpisanie na listę doradców podatkowych, która prowadzona jest przez Krajową Radę Doradców Podatkowych. Dopiero w tym momencie można zgodnie z prawem świadczyć usługi z zakresu doradztwa podatkowego. Dlatego przed rozpoczęciem współpracy dobrze jest poprosić doradcę o przedstawienie odpowiedniego certyfikatu świadczącego o jego kwalifikacjach. Biura doradców podatkowych można łatwo znaleźć korzystając z sieci i wpisując w wyszukiwarce np. „doradca podatki Wrocław„. Doradcy podatkowi funkcjonują w niemal każdym mieście.

domek

Uprawnienia doradcy podatkowego

Jak można się domyśleć, doradca podatkowy doradza swoim klientom w zakresie podatków. Innymi słowy, doradca podatkowy objaśnia swoim klientom znaczenie konkretnych przepisów prawa podatkowego. Oprócz tego doradcy podatkowi mogą także w imieniu klientów sporządzać deklaracje i zeznania dodatkowe. Często reprezentują także swoim klientów przed organami państwowymi, w tym przed Urzędem Skarbowym oraz sądem.

denar

Kiedy skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Z usług doradcy podatkowego mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale także osoby prywatne. Najważniejszym powodem, dla którego warto jest skorzystać z pomocy doradcy jest sytuacja, kiedy ma się wątpliwości co do prawidłowej interpretacji określonych przepisów podatkowych. Doradca wskaże wówczas najlepsze rozwiązania. Zarówno takie, które sprawią, iż deklaracja podatkowa zostanie wypełniona prawidłowo, ale także takie, które mogą pozwolić na optymalizację kosztów podatkowych.

Tagi: , , ,